Sezoni 2 – Episodi 1 – Filma24.to | Filma me Titra Shqip HD
Sezoni 2 – Episodi 1
PRISNI 5 SEKONDA

Loading...


INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

Sezoni 2 – Episodi 1

431

Loading…

Seriali Kingdom - tregon historinë e një Princi, i cili është i përfshirë në një grusht shteti "komplot politik" dhe është i detyruar të fillojë një mision për të hetuar përhapjen e një sëmundje misterioze të padrejtë që ka goditur perandorinë aktuale dhe provincat jugore të vendit. Historia fillon me një njoftim të shkruar në gjuhën koreane, ku thuhet se perandori ka vdekur dhe se princi i kurorës duhet të kurorëzohet menjëherë si një perandor i ri. Por, brenda pallatit dihet që perandori aktual është sëmurë rëndë dhe trajtohet në fshehtësi prej 10 ditësh. Askush nuk lejohej të takojë perandorin, madje as princin e kurorës. Një natë vonë, Princi i Kurorës viziton të atin e tij në fshehtësi, duke dashur të dinte të vërtetën. Por në vend që të gjente të atin e tij, ai takoi formën e një përbindëshi të egër. Tani princi i kurorës bëhet shpresa e tyre e vetme kundër një sëmundje misterioze ka kapluar vendin.